CS     SK
LightWalker laser Aplikace Technologie Vzdělávání Časté otázky Novinky Kontakt

Časté otázky

Rozdíl je významný a spočívá v principu činnosti, rozdílných parametrech, výkonu a aplikačních možnostech těchto laserů.

Z technologického hlediska pracují erbiové (Er:YAG) i neodymové (Nd:YAG) lasery v oblasti infračerveného neviditelného spektra. Diodové lasery pracují s vlnovou délkou nacházející se v rozsahu od 800 do 980 nm. LightWalker využívá dvě vlnové délky: erbiovou (2940 nm) i neodymovou (2940 nm). Více v sekci Technologie.

Aplikační možnosti diodových laserů jsou poměrně úzké a využívají se při vybranných ošetřeních měkkých tkání. LightWalker je univerzální nástroj pro širokou škálu aplikací. Neodymový laser je nejlépe využitelný při ošetření měkkých tkání, erbiový nachází uplatnění při ošetření tvrdých i měkkých tkání. Více v sekci Aplikace.

Diodový laser je při svém nízkém výkonu využitelný jen jako pomocný prostředek při ošetření pacienta standardnímy postupy. LightWalker umožňuje nahradit většinu konvenčních postupů, včetně vrtání, odstraňování tvrdých tkání a výplní, čištění a desinfekce kořenových kanálků, řezání skalpelem a podobně.

 

 

Důvodů může být několik. Existují různé vlnové délky využitelné na měkké i tvrdé tkáně (kromě Er:YAG je to např. Er,Cr:YSGG). Né všechny frekvence mají stejné absorpční maximum při aplikaci na tkáně, což se kromě rychlosti ošetření projevuje v přesnosti a případných nežádoucích vedlejších efektech. Erbiový a neodymový laser jsou dlouhodobě považovány za ověřený zlatý standard pro dentální využití.

Rozdíl ve výkonu laseru existuje i při porovnání různých modelů pracujících s Er:YAG vlnovou délkou. LightWalker jako jediný na trhu dosahuje výkon 20 W, což je při porovnání s některými jinýmy modely více než dvojnásobek jejich maximálního výkonu. Tento výkon při porovnání rychlosti překonává i klasické rotační nástroje.

Jiným důvodem může být starší technologie generování laserových pulzů, která neumožňuje přesnou kontrolu průběhu a trvání jednotlivých půlzů (více v sekci Technologie). Fotona také věnuje množství pozornosti vývoji nových aplikačních možností a vzdělávání v této oblasti. Výsledkem je množství dostupných školení (více v sekci Vzdělávání) a úzká spolupráce s Laser and Health Academy a univerzitními i soukromými pracovišti.

 

 

LightWalker je plnohodnotný nástroj, který umožňuje vykonávat širokou škálu zákroků na měkkých i tvrdých tkání, téměř ve všech oblastech stomatologie. Pro podrobnosti navštivte sekci Aplikace.

 

 

Stomatologické postupy vykonávané s laserem LightWalker jsou rychlejší, přesnější a jednoduché. Ošetření laserem je pro pacienta v principu bezbolestné a přináší kratší dobu hojení. LightWalker lze s výbornými klinickými výsledky využít jako náhradu množství standardních stomalologických postupů. Pokročilé technologie navíc umožňují využít laser i při ošetřeních, které nejsou bežně dostupné, jako je např. endodontický protokol PIPS nebo parodontologické ošetření TPT s optimalizovanou vlnovou délkou.

 

 

Práce s laserem přináší do ambulance nové atraktivní postupy, jejichž zvládnutí není nijak složité, ale jejich zautomatizování si vyžaduje jistý čas (stejně jako např. při práci s mikroskopem). LightWalker obsahuje přednastavené parametry pro víc něž 40 klinických aplikací, které je možné si jednoduše zvolit na dotykovém displeji – stačí si zvolit typ ošetření a systém sám nastaví všechno potřebné.

Pro jednoduchý začátek práce s laserem je vhodné absolvovat workshop Úvod do laserové stomatologie, který organizuje společností Fotona, výrobce laseru LightWalker. Fotona spolupracuje s významnými přednášejícími a v průběhu roku je tak dostupné množství dalších školení, včetně každoročního sympózia Laser and Health Academy.

 

 

Koupí LightWalker získáte plnohodnotný dentální nástroj na množství klinických aplikací. Vaše praxe navíc získá status laserové pracoviště, které je mezi širokou veřejností vnímané jako pracoviště s bezbolestnými zákroky a nejvyšší kvalitou výkonů. Výzkumyprokazují, že pacienti pozitivně vnímají kvalitu laserových ošetření a jsou s nimi spokojenější, což se projevuje v ochotě si za takovýto zákrok připlatit a doporučit ho i svému okolí.

 

 

Investice do laseru je velmi zajímavá a závisí na skladbě výkonů, které v ambulanci nejčastěji vykonáváte. Tato investice zvýší status pracoviště, čož se projeví na větší poptávce současných i nových pacientů. Kontaktujte nás a rádi pro Vás individuálně zpracujeme model návratnosti a s ním související možnosti financování.

 

 

Pro osobní konzultaci, podrobnější představení možností a aktuální cenovou nabídku nás neváhejte kontaktovat. Exkluzivním partnerem společnosti Fotona pro dentální lasery v Čechách a na Slovensku je společnost CAMOSCI – Imaging & Innovation.

 

 

Keď si vyberáte Fotona, vyberáte si značku zameranú na vývoj, dizajn a výrobu najlepších laserových systémov na svete.

Ke stažení

Distributor pro ČR

CAMOSCI CZECH s.r.o.
Wolkerova 1356
739 11 Frýdlant n. O.
Česká republika
lasery@camosci.cz

Distribútor pre SR

CAMOSCI SLOVAKIA s.r.o.
Námestie SNP 16
974 01 Banská Bystrica
Slovenská republika
lasery@camosci.sk

Novinky

Workshop: 8.10.2015, Pražské dentální dny | 27.08.2015, 10:44

  více

Nové: TwinLight ošetření periimplantitidy | 20.04.2015, 09:27

  více

Máte zájem o podrobné informace?
Potřebujete se na něco zeptat?
Kontaktujte nás!